senarai wakil BN dalam pilihan raya sarawak 16 april


Berikut adalah senarai penuh calon BN bagi 71 kerusi yang dipertandingkan.(* menunjukkan muka baru)

PILIH LAH WAKIL YANG BOLEH MEMBAWA PERUBAHAN KEPADA SARAWAK. JANGAN HANYA MEMILIH KERANA SEORANG WAKIL ITU NAMPAK KAYA, JANJI MANIS YANG TIDAK HABIS..JIKA WAKIL BN ITU TIDAK BAGUS, KITA BOLEH PILIH WAKIL LAIN..

N1. OPAR – RANUM ANAK MINA (SUPP)
N2. TASIK BIRU – DATUK PETER NANSIAN ANAK NGUSIE (SPDP)
N3. TANJUNG DATU – TAN SRI ADENAN SATEM (PBB)
N4. PANTAI DAMAI – DR ABDUL RAHMAN JUNAIDI (PBB)
N5. DEMAK LAUT – DR HAZALAND ABANG HIPNI(PBB)*
N6. TUPONG – DATUK DAUD ABDUL RAHMAN (PBB)
N7. SAMARIANG – SHARIFAH HASIDAH SAYEED AMAN GHAZALI (PBB)
N8. SATOK – DATUK AMAR ABANG JOHARI TUN ABANG OPENG (PBB)
N9. PADUNGAN – SIM KIANG CHIOK (SUPP)*
N10. PENDING – PROF DR SIM KUI HIAN (SUPP)*
N11. BATU LINTANG – SIH HUA TONG (SUPP)*
N12. KOTA SENTOSA – DATUK ALFRED YAP (SUPP)
N13. BATU KAWAH – TAN JOO PHOI (SUPP)
N14. ASAJAYA – ABDUL KARIM RAHMAN HAMZAH (PBB)
N15. MUARA TUANG – DATUK SERI MOHAMAD ALI MAHMUD (PBB)
N16. BENGOH – DR BELEK @ JERIP ANAK SUSIL (SUPP)
N17. TARAT – ROLAND SAGAH WEE INN (PBB)
N18. TEBEDU – DATUK SERI MICHAEL MANYIN ANAK JAWONG (PBB)
N19. KEDUP – MARTIN BEN (PBB)*
N20. SADONG JAYA – AIDEL LARIWOO (PBB)*
N21. SIMUNJAN – MOHD NARODEN MAJAIS (PBB)
N22. SEBUYAU – JULAIHI NARAWI (PBB)
N23. LINGGA – SIMOI PERI (PBB)
N24. BETING MARO – RAZALI GHAPOR (PBB)*
N25. BALAI RINGIN – SNOWDAN LAWAN (PRS)
N26. BUKIT BEGUNAN – MONG ANAK DAGANG (PRS)
N27. SIMANGGANG – DATUK FRANCIS HARDEN ANAK HOLLIS (SUPP)
N28. ENGKILILI – DR JOHNICHAL RAYONG (SUPP)
N29. BATANG AI – MALCOM MUSSEN ANAK LAMOH (PRS)
N30. SARIBAS – RAZI SITAM (PBB)*
N31. LAYAR – TAN SRI DR ALFRED JABU (PBB)
N32. BUKIT SABAN – ROBERT LAWSON CHUAT ANAK VINCENT PBB)
N33. KALAKA – ABDUL WAHAB AZIZ (PBB)
N34. KRIAN – DATUK PETER NYAROK ANAK ENTRIE (SPDP)
N35. BELAWAI – DATUK LEN TALIF SALLEH (PBB)*
N36. SEMOP – DOLAH SAIDOL (PBB)*
N37. DARO – MURNI SUHAILI (PBB)
N38. JEMORENG – ABU SEMAN JAHWIE (PBB)
N39. REPOK – DATUK DAVID TENG (SUPP)
N40. MERADONG – LING KIE KING (SUPP)*
N41. PAKAN – DATUK SERI WILLIAM MAWAN (SPDP)
N42. MELUAN – WONG ANAK JUDAT (SPDP)
N43. NGEMAH – ALEXANDER VINCENT (PRS)
N44. MACHAN – DATUK GRAMONG JUNA (PBB)
N45. BUKIT ASSEK – CHIENG BUONG TOON (SUPP)*
N46. DUDONG – DATUK TIONG THAI KING (SUPP)*
N47. BAWANG ASSAN – DATUK SRI WONG SOON KOH (SUPP)
N48. PELAWAN – VINCENT GOH CHUNG SIONG (SUPP)
N49. NANGKA – DR ANNUAR RAPEE (PBB)*
N50. DALAT – DATIN FATIMAH ABDULLAH (PBB)
N51. BALINGIAN – TAN SRI ABDUL TAIB MAHMUD (PBB)
N52. TAMIN – JOSEPH MAUH ANAK IKEH (PRS)
N53. KAKUS – JOHN SIKIE ANAK TAYAI (PRS)
N54. PELAGUS – STANLEY UNJA (PRS)*
N55. KATIBAS – AMBROSE BLIKAU ANAK ENTURAN (PBB)
N56. BALEH – DATUK SERI DR JAMES MASING (PRS)
N57. BELAGA – LIWAN LAGANG (PRS)
N58. JEPAK – DATUK TALIB ZULPILIP (PBB)
N59. KIDURONG – HENRY LING (SUPP)*
N60. KEMENA – DR STEPHEN RUNDI ANAK UTOM (PBB)
N61. BEKENU – ROSEY YUNUS (SPDP)
N62. LAMBIR – RIPIN LAMAT (PBB)*
N63. PIASAU – TAN SRI DR GEORGE CHAN (SUPP)
N64. PUJUT – ANDY CHIA CHU FATT (SUPP)
N65. SENADIN – DATUK LEE KIM SHIN (SUPP)
N66. MARUDI – SYLVESTER ENTRIE ANAK MURAN (SPDP)
N67. TELANG USAN – DENNIS NGAU (PBB)*
N68. BUKIT KOTA – DR ABDUL RAHMAN ISMAL (PBB)
N69. BATU DANAU – PALU @ PAULUS ANAK GUMBANG (SPDP)
N70. BA’KELALAN …(akan diumumkan) …
N71. BUKIT SARI – DATUK AMAR AWANG TENGAH ALI HASSAN (PBB)